Čo je to stabilizovaný mach?

Stabilizovaným machom sa rozumie prírodný mach, vyberaný dôsledným zberom v prírode a ošetrený prírodnými prostriedkami, pozostávajúcimi najmä z prírodného glycerínu a prírodných farbív pre zachovanie jeho čerstvosti a farebnej stabilizácie na dlhé obdobie. 

Mach ako taký je možné nájsť v prírode, kde raste typicky v hustých zelených zhlukoch, často vo vlhkých a tienistých oblastiach. Aj keď mnoho rastlín zvykne obsahovať v istej časti názov „mach“, v skutočnosti nie každá rastlina aj machom je. Mach, ktorý môžeme nájsť na stromoch je zelenou riasou (Pleurococcus). Ďalej napríklad islandský mach, dubový mach alebo sobí mach sú v skutočnosti lišajníky. 

Stabilizované rastliny, machy a výrobky z nich máme u nás od spoľahlivých dodávateľov a ich spracovanie do finálnych produktov je výlučne ručnou výrobou a s láskou. Hotové machové produkty ako sú klasické obrazy, kruhové obrazy, machové hexagony a machové hodiny môžete nájsť u nás v mossoasis a vybrať si tak to pravé zo zaujímavého spektra stabilizovaných machových produktov. 

V súčasnej dobe zažívajú stabilizované machové obrazy a steny boom na trhu s ich širokou využiteľnosťou ako v domácnostiach, tak aj v obchodných priestoroch. Nepotrebujú žiadnu starostlivosť a oproti bežným rastlinám nie sú závislé na prísune vody, svetla alebo hnojív. 

Výhodou stabilizovaného machu je, že oproti umelým rastlinám poskytuje sviežosť a čerstvosť ako živé rastliny. Okrem toho je možné spomenúť aj ďalšie benefity:

  • bez potreby zavlažovania,
  • bez potreby pôdy,
  • bez potreby svetla,
  • bez údržby,
  • bez rastu, jeho tvar ostáva rovnaký po celú dobu,
  • antistatické vlastnosti, 
  • nízka uhlíková stopa,
  • vďaka prírodnému procesu stabilizácie sa dosahuje jeho vysoká živostnosť a nízka spotreba energie, a pod.

Je stabilizovaný mach sušeným machom?

Nie je. Sušený mach nie je stabilizovaným machom a ich použitie je odlišné. Sušený mach sa zvykne používať najmä v záhradách narozdiel od konzervovaného, stabilizovaného machu, ktorý je využívaný najmä ako dekorácia v interiéroch. Sušený mach je možné rehydratovať a oživiť, naopak konzervovaný mach ma zastavený rast, nevyžaduje žiadnu vodu a ani slnečné žiarenie – naopak tieto faktory mu môžu uškodiť. Pre zachovanie všetkých vlastností stabilizovaného machu je ideálna vlhkosť pod 70%. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Kategórie
Archív
Close My Cart
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Kategórie